הממשלה מאוכזבת מהממשלה, גרסת הולנד

עוד שנה יש בחירות, ומתחילים כבר להרגיש אותן באוויר. שתי מפלגות הימין-מרכז שכרגע בקואליציה, הליברלים והנוצרים-דמוקרטים, התחילו בזמן האחרון לדבר כל הזמן על כמה שההגירה למדינה מוגזמת, צריך להגביל ולהקשות, צריך שהמהגרים ישתלבו יותר בחברה וכו'. על הדרך גם תוקפים קצת את שותפתם לקואליציה, מפלגת דמוקרטים66, על חיבתם להגירה בלתי מוגבלת.

נשמע מוכר? ממש כמו בישראל, מפלגות הימין נהנות מאוד מההזדמנות לשאול את ראש הממשלה איפה הוא היה בעשר השנים האחרונות, אם מפלגות הימין-מרכז כל כך מוטרדות מהגירה הן יכלו לטפל בה כרצונן ואין ממש את מי להאשים. בניגוד למקרה הישראלי, פה גם מדובר על קואליציה מרכזית ומפלגות הימין (מפלגת החירות והפורום למען הדמוקרטיה) הן לא חלק מהקואליציה, מה שמאפשר להן להישמע אמינות יותר כשהן מבטיחות מדיניות הגירה קשוחה יותר. מהסקרים נשמע עדיין שזה עובד להם.

כמובן, מפלגות הימין בכל מקרה לא יוכלו למשול בעצמן בלי נס בחירות אמיתי, אז הן עדיין צריכות את המרכז. ונראה שהליברלים מבינים שגם הם לא יכולים לבד – לא מזמן הצהיר ראש הממשלה מארק רותה שהוא לא פוסל קואליציה עם הפורום, או במילותיו "לא פוסל אף אחד חוץ ממפלגת החירות". באחד ממחוזות המדינה שוקלים כבר הרבה זמן קואליציית ליברלים-נוצרים דמוקרטים-פורום בממשלה המחוזית. אם זה יקרה זה עשוי בהחלט להיות ניסוי לקראת קואליציה לאומית בשנה הבאה, ואז נראה אם הם באמת יכולים להסכים על מדיניות הגירה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s